Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotnisko w Pradze na żywo

Lotnictwo cywilne, 25 lutego 2020

Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze uruchomił niedawno nowy internetowy przekaz na żywo, pokazujący w wysokiej rozdzielczości to, co dzieje się na głównej drodze startowej 06/24, połączony z nasłuchem komunikacji radiowej pomiędzy wieżą a pilotami. Transmisji towarzyszą też aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące przylotów i odlotów.

Internetowy przekaz wideo na żywo pokazuje, co dzieje się na praskim lotnisku / Zdjęcie: Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze

Transmisję na żywo można oglądać na stronie Mall.tv i na kanale praskiego lotniska w serwisie YouTube, przy czym istnieje też możliwość cofnięcia relacji maksymalnie o 12 godzin, a także jej wstrzymania. W ciągu 11 dni od chwili uruchomienia nowego przekazu wideo, we wtorek 11 lutego br., został on wyświetlony w serwisie YouTube niemal 370 tys. razy przez prawie 150 tys. indywidualnych odbiorców. W tym czasie nowa transmisja została pozytywnie odebrana przez 97,28% oceniających ją widzów.

Bardzo się cieszę, że wraz z Mall.tv mogliśmy poprawić jakość przesyłania obrazu na żywo z drogi startowej 06/24. Transmisje na żywo są bardzo popularne wśród widzów i wierzę, że wysokiej jakości filmy wzbudzą ogólne zainteresowanie ruchem lotniczym i sposobem funkcjonowania lotniska – powiedział kierownik ds. marketingu i identyfikacji korporacyjnej praskiego lotniska Ondrej Svoboda.

Pierwotnie kamera pokazująca widok na tę samą drogę startową była umiejscowiona prawie 2 km od progu pasa. Obecnie znajduje się ona około 520 m od niego i przekazuje obraz w rozdzielczości Full HD, co znacznie podnosi jakość transmisji. Dzięki zastosowaniu wycieraczek udało się też rozwiązać problem z jakością obrazu powodowany przez opady lub inne zabrudzenia.

Dzięki aktualizowanym na bieżąco infografikom, oglądający mają też dostęp do informacji o przewidywanych przylotach i odlotach, włączając w to typ samolotu, linię lotniczą i lotnisko, z którego dany lot przyleciał lub dokąd odlatuje, a nawet znaki rejestracyjne samolotu.

Ciekawą nową funkcją są symulowane lądowania, które będziemy regularnie wyświetlać na naszych platformach społecznościowych. Ludzie będą mogli zobaczyć pierwszy samolot, który wylądował na pasie startowym nowego lotniska Praga-Ruzyne 5 kwietnia 1937. Na poziomie międzynarodowym jest to wyjątkowy projekt i świetna atrakcja dla wszystkich fanów lotnictwa – dodał Ondrej Svoboda z lotniska w Pradze. Krótkie filmy z symulowanymi lądowaniami samolotów będą dostępne w lutym i marcu.

Transmisja na żywo z lotniska w Pradze jest jednym z najpopularniejszych z 18 dostępnych obecnie kanałów non-stop. Widzowie spędzili na nim 600 godzin, a najwięksi fani łączą się z kamerą internetową nawet 150 razy w miesiącu. Cieszę się, że możemy sprawić, że oglądanie będzie dla nich jeszcze przyjemniejsze – powiedział Lukas Zahor, główny producent Mall.tv, która korzysta z technologii przekazu internetowego na żywo dostarczanej przez Taktiq Communications.

Przy lotnisku w Pradze istnieją też specjalne platformy widokowe zlokalizowane w pobliżu miejscowości Hostivice i Kněževes, zaś bezpośrednio w porcie lotniczym znajduje się taras widokowy, z którego można obserwować ruch na lotnisku. Port lotniczy w Pradze organizuje też regularne wycieczki, podczas których można zobaczyć działanie lotniska (17 milionów na lotnisku w Pradze, 2019-12-18).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.