Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam kupuje pakistańską broń

Wojska lądowe, 23 sierpnia 2007

Wietnam zakupił drugą partię pakistańskiej broni - sto pistoletów maszynowych SMG-PK oraz pięćdziesiąt karabinów wyborowych wyprodukowanych przez państwowy koncern zbrojeniowy POF (Pakistan Ordnance Factories) z siedzibą w Rawalpindi. Tak samo jak w przypadku pierwszego pakietu - stu SMG-PK, który Ministerstwo Policji nabyło w połowie 2006, broń trafi do rąk funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych milicji.

9-mm pistolet maszynowy POF SMG-PK1 /Zdjęcie: POF

Tym samym Hanoi naruszyło status quo jakie panowało do tej pory w stosunkach z Indiami, a to ostatnie państwo zgłosiło, jak to określono, delikatny protest przeciwko zakupom broni w Pakistanie. Niestety, w Indiach, mających tradycyjnie przyjazne stosunki z Wietnamem (podczas konfliktu w latach 1960. i 1970. Delhi wspierało Wietnam Północny), nie produkuje się żadnego nowoczesnego pistoletu maszynowego (rozwijany we współpracy z Izraelczykami subkarabinek Zittara, z pakietem konwersacyjnym do naboju 9 mm x 19 jest na razie w fazie pierwszych testów w oddziałach powietrzno-desantowych) stąd też nie mogą zaproponować partnerowi żadnej podobnej broni.

Pistolet maszynowy SMG-PK jest skróconą odmianą licencyjnego MP5 opracowaną w Pakistanie, zasilaną amunicją 9 mm x 19 Parabellum. Broń występuje w dwóch odmianach: SMG-PK1 z wysuwaną kolbą oraz SMG-PK2 pozbawioną kolby. Mechanizm spustowy umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym i ciągłym, na zamówienie można go wyposażyć również w ogranicznik długości serii. Długość całkowita 340 mm, długość lufy 115 mm, masa bez magazynka 2 kg, prędkość wylotowa 375 m/s, szybkostrzelność teoretyczna 900 strz./min.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.