Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja zestrzeliła 2 syryjskie Su-24

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 marca 2020

Ministerstwo obrony Syrii potwierdziło tureckie informacje o zestrzeleniu nad prowincją Idlib 2 bombowców frontowych Su-24. Oba samoloty wspierały operację sił rządowych przeciw rebeliantom. Zostały zestrzelone przez samoloty tureckie.

Według źródeł syryjskich, piloci obu Su-24 zdołali się katapultować. Nieoficjalnie wiadomo, że przeżyli. Ich dalsze losy nie są jednak znane.

Jeden z trafionych na prowincją Idlib syryjskich Su-24 spada w płomieniach / Zdjęcie: via MO Turcji

Według źródeł tureckich, zestrzelenie Su-24 miało być odpowiedzią na utratę na Idlibem samolotu bezzałogowego. Tym samym Turcja potwierdziła wcześniejsze informacje syryjskie na ten temat. Nie jest jednak jasne, czy bsl został zestrzelony, czy spadł z przyczyn technicznych.

W kontekście nowych informacji, wątpliwości budzi wcześniejsza informacja o zestrzeleniu przez rebeliantów syryjskiego samolotu L-39 (Rządowy L-39 zestrzelony nad Syrią, 2020-03-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra