Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale dla ZEA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 czerwca 2009

Negocjacje na temat sprzedaży 60 wielozadaniowych myśliwców Rafale dla ZEA wchodzą w końcową fazę. Określono już warunki techniczne.

Na salonie lotniczym w Le Bourget poinformowano o postępie w negocjacjach dotyczących sprzedaży ZEA 60 samolotów Dassault Rafale. Abu Zabi chce kupić maszyny o nowocześniejszej specyfikacji niż najnowsza kupowana przez francuskie lotnictwo wojskowe - F3. Wymaga też zwiększenia ciągu silników Snecma M-88 z 7,5 do 9 ton każdy, by poprawić obciążenie ciągu (masa pustego Rafale wynosi ok. 10 t, a maksymalna masa startowa to 24,5 t). Samoloty mają być wyposażone w radar AESA i nowy system walki radioelektronicznej rozwijany przez Thalesa, a uzbrojone w pociski dalekiego zasięgu powietrze-powietrze MBDA Meteor i powietrze-powierzchnia Scalp.

Kontrakt ma zostać podpisany do końca bieżącego roku. Dostawy pierwszych Rafale dla ZEA rozpoczną się zapewne przed 2013. Wartość przyszłego kontraktu jest szacowana na 6-8 mld Euro, zależnie od pakietu wyposażenia i uzbrojenia.

Jeśli kontrakt zostanie podpisany, będzie pierwszym eksportowym sukcesem Rafale.


Drukuj Góra