Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundeswehra utworzy centrum digitalizacji

Wojska lądowe, 02 marca 2020

W Munster powstanie centrum digitalizacji Bundeswehry. Przewiduje się, że jego otwarcie nastąpi w 2023. Centrum będzie odpowiadać za realizację programu modernizacji lądowych systemów łączności.

Budowa nowoczesnego systemu łączności Bundeswehry ma potrwać do 2035 / Zdjęcie: Bundeswehra 

Program D-LBO został zainicjowany w 2018. Obejmuje on: stworzenie zintegrowanej mobilnej łączności i sieci łączności na szczeblu taktycznym, umożliwienie dostępu do sieci, komponenty transmisji danych, komponenty użytkowe systemu zarządzania walką, systemy zarządzania i różnego rodzaju usługi.

D-LBO stanie się niejako systemem systemów umożliwiając siłom zbrojnym szybszą i efektywniejszą wymianę danych. Zapewni to skuteczniejszą reakcję na zagrożenia, co przyczyni się do uzyskania przewagi na polu walki. Jednym z elementów programu jest wyposażenie Heer (wojsk lądowych RFN) w systemy zarządzania walką. W ramach D-LBO wymianie ulegnie wyposażenie 8 brygad Heer, co wiąże się z zakupem ok. 90 tys. radiostacji i integracji systemów łączności z ok. 25,5 tys. pojazdów 350 różnych typów.

Rolą tworzonego centrum będzie nie tylko nadzór nad rodzimym programem D-LBO, lecz również współpraca z analogicznym niderlandzkim programem Foxtrot. Połączone programy realizowane są jako Tactical Edge Networking (TEN) na podstawie porozumienia z 16 czerwca 2019. Łączna wartość TEN to 12 mld euro (SVFuA dla Bundeswehry, 2017-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.