Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Orange i SES stworzą O3b mPOWER

Astronautyka, 02 marca 2020

Orange będzie pierwszą globalną spółką telekomunikacyjną, która zintegruje rewolucyjny satelitarny system telekomunikacji O3b mPOWER ze swoją siecią, dzięki wykorzystaniu satelitów spółki SES, krążących na średniej orbicie okołoziemskiej.

Pierwszy kraj, w którym będzie dostępna usługa O3b mPOWER, to Republika Środkowoafrykańska / Ilustracja: Orange

O3b mPOWER jest jedynym na świecie w pełni sfinansowanym systemem transmisji szerokopasmowej opartym na satelitach orbity nie-geostacjonarnej (NGSO), który jest obecnie rozwijany. System ten, oddalony od Ziemi o zaledwie 8 tys.km, będzie dostarczał rozwiązania o wysokiej przepustowości i małych opóźnieniach, które można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi sieciami naziemnymi. Po uruchomieniu w 2022 O3b mPOWER zapewni wiele terabitów przepustowości na całym świecie, umożliwiając korzystanie z gospodarki cyfrowej i rozwiązań chmurowych w dowolnym miejscu na świecie.

Wysoce elastyczna konstelacja O3b mPOWER składa się z satelitów na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO) o bardzo dużej pojemności, małych opóźnieniach i dużej mocy. Każdy z nich ma do 5000 w pełni modyfikowalnych i sterowalnych wiązek, które mogą być dowolnie dopasowywane do potrzeb klientów w czasie rzeczywistym. System ten idealnie nadaje się do realizacji łączy dosyłowych dla sieci komórkowych oraz wielu równoległych międzynarodowych łączy dostępowych IP.

Orange rozpoczęła adaptację usług zarządzanych przez O3b MEO obecnej generacji w 2017 i jest strategicznym partnerem SES ze względu na silną obecność w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz dzięki naziemnym stacjom satelitarnym w kilku krajach na kontynencie. Dzięki O3b mPOWER, Orange znacznie polepszy swoje możliwości w zakresie MEO o małych opóźnieniach, aby wesprzeć wzrost zapotrzebowania na pasmo, wynikający z ciągle rosnącej bazy klientów, nowych zastosowań cyfrowych i usług finansowych. Rewolucyjny system umożliwi Orange zaoferowanie szerokopasmowego dostępu do Internetu i bezproblemowej łączności, przy jednoczesnym poszerzeniu zasięgu geograficznego.

Ponadto, Orange w Republice Środkowoafrykańskiej wykorzysta jedyną na świecie sieć multiorbitalną opartą na satelitach SES typu MEO i geostacjonarnych (GEO) w celu połączenia i zagregowania ruchu 2G/3G z rozproszonych w całym kraju stacji bazowych do centralnej sieci w stolicy kraju Bangui. Zapewni to operatorowi pojedyncze rozwiązanie dla realizowania dosyłu w sieci komórkowej oraz tranzytu IP, a także spójne i bezproblemowe łączenie między usługami realizowanymi przez satelity MEO i GEO.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.