Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysiąc BMP-3M dla Grecji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 czerwca 2009

Trwają negocjacje na temat zakupu wozów bojowych BMP-3M przez Grecję. Do niedawna informowano o kontrakcie na ok. 420 pojazdów, teraz mówi się o tysiącu.

O podwojeniu liczby BMP-3M, które chce kupić Grecja poinformował zastępca dyrektora Federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej Wiaczesław Dzirkali w wywiadzie dla RIA Nowosti. Według niego, Ateny stawiają wiele nowych warunków technicznych. Chcą też pojazdu w dwóch wersjach - dla wojsk lądowych i piechoty morskiej. Zdaniem Dzirkali, rozmowy zbliżają się do finału.

O bliskim terminie podpisania kontraktu na dostawę 420 BMP-3M informowano pod koniec 2008. Miałyby one uzupełnić, a z czasem zastąpić pojazdy starszych generacji. Greckie wojska lądowe posiadają ok. 380 BMP-1.

BMP-3M są napędzane silnikami o mocy 660 KM. Ich uzbrojenie stanowią 100- i 30-mm armaty, 7,62-mm karabiny maszynowe PKT oraz pociski kierowane ZUBK-10. Ochronę pojazdu stanowi m.in. system aktywnej obrony Arena-E i system dodatkowej ochrony dynamicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.