Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna partia BONUS dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 marca 2020

US Army (wojska lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki) zdecydowały się na kolejny zakup 155-mm amunicji BONUS, przeznaczonej do niszczenia celów opancerzonych. Amunicja znajdzie się w wyposażeniu jednostek użytkujących samobieżne haubice M109 i lekkie haubice holowane M777.

Amunicja BONUS może być wystrzeliwana z haubic samobieżnych M109 i haubic holowanych M777 (na zdjęciu) / Zdjęcie: US Army 

Pocisk BONUS składa się z dwóch precyzyjnie samonaprowadzających się podpocisków, które wykorzystują nowoczesne czujniki, umożliwiające każdemu z nich niezależne wyszukiwanie i atakowanie różnych celów na powierzchni 32 tys. m2. BONUS został opracowany i jest produkowany przez BAE Systems Bofors w Szwecji we współpracy z francuską spółką Nexter.

Amerykanie kupują amunicję BONUS za pośrednictwem Agencji Wsparcia i Zakupów NATO (NSPA), która zapewnia międzynarodowe rozwiązania dla sojuszu, jego państw członkowskich oraz partnerów.

Dostawy pocisków dla US Army zostały zaplanowane od 2021. Oprócz Stanów Zjednoczonych amunicję BONUS eksploatuje już kilka innych krajów, w tym Finlandia, Francja, Norwegia i Szwecja Amunicja precyzyjna dla US Army, 2018-10-11.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.