Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy dołączają do ESSOR

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 marca 2020

Wielonarodowa spółka joint-venture a4ESSOR, opracowująca i rozwijająca technologię Europejskiego Bezpiecznego Radia Definiowanego Programowo (Software Defined Radio), podpisała zmieniony kontrakt, przyznany przez OCCAR (Organizację ds. Współpracy w Zakresie Uzbrojenia).  Umożliwia on Niemcom włączenie się do programu ESSOR i jego fazy OC1 (Zdolność operacyjna 1) w charakterze nowego kraju uczestniczącego w tym programie wraz z obecnymi już partnerami: Finlandią, Francją, Włochami, Polską i Hiszpanią.

Do konsorcjum a4ESSOR dołączy niemiecka spółka Rohde & Schwarz / Zdjęcie: EDA

Zmieniony kontrakt zastąpi kontrakt  ESSOR OC1, podpisany w listopadzie 2017. Czas jego realizacji wynosi 63 miesiące, a całkowita wartość jest oszacowana na około 100 milionów euro. Prace będą wykonywane wspólnie przez sześć podmiotów tworzących spółkę a4ESSOR: Bittium (Finlandia), Indra (Hiszpania), Leonardo (Włochy), Radmor (Polska), Rohde & Schwarz (Niemcy) i Thales (Francja).

Program ESSOR to najnowocześniejszy program Europejskiej Bezpiecznej Radiostacji definiowanej Programowo (SDR). Został uruchomiony w 2009 będąc prawdziwym wyzwaniem technologicznym. Program potwierdził swój sukces jako wielonarodowy, wspólny projekt przemysłowy, demonstrując opracowany w jego ramach szerokopasmowy waveform sieciowy na różnych platformach radiowych, dostarczanych przez spółki tworzące konsorcjum a4ESSOR:  Bittium, Indra, Leonardo, Radmor i Thales, do którego wejdzie teraz niemiecka spółka Rohde & Schwarz. Niemcy, poprzez włączenie się do tego programu będą mogły skorzystać z zalet stosowania architektury i metodologii ESSOR, a także z doświadczeń płynących z rozwoju waveformu ESSOR HDR, jaki nastąpił w ostatnich dziesięciu latach. Przystąpienie Niemiec do programu ESSOR  jako pełnoprawnego uczestnika, pozwala im wpływać, wraz z innymi partnerami, na  rozwój tego programu w przyszłości i stanowi istotny krok w kierunku zapewnienia europejskiej, interoperacyjnej łączności taktycznej opartej o SDR (Minister sił zbrojnych Francji w WB Group, 2020-02-03).

Lino Laganà, prezes i dyrektor generalny spółki a4ESSOR, powiedział: Niniejszy kontrakt, który zapewni udział Niemiec w programie ESSOR, stanowi duży krok naprzód w kierunku tworzenia wspólnej europejskiej infrastruktury obronnej. Bezpieczna łączność stanowi klucz dla współdziałania sił zbrojnych. Właśnie z tego względu spółka a4ESSOR opracowuje nowe funkcjonalności i technologie w zakresie łączności, które charakteryzują się  wysoką jakością i bezpieczeństwem. Są one łatwe do uruchomienia w radiostacjach różnych producentów dzięki technologii SDR i naszej architekturze ESSOR. Kontrakt jest również efektem  wspaniałej, zwieńczonej sukcesami pracy zespołu spółki a4ESSOR wykonanej w ciągu ostatnich dziesięciu lat i stanowi potwierdzenie jak ważna jest współpraca pomiędzy naszymi długoletnimi udziałowcami: Bittium, Indra, Leonardo, Radmor i Thales. Dołączenie Rohde & Schwarz do naszego zespołu rozszerzy zakres naszej specjalistycznej wiedzy, zapewniając dalsze sukcesy.

Matteo Bisceglia, dyrektor organizacji OCCAR, dodał: Podpisanie niniejszego kontraktu stanowi wielki krok naprzód w tworzeniu wspólnej obrony europejskiej zapewniając interoperacyjność sił zbrojnych, oraz w budowaniu bazy technologicznej  przemysłu obronnego. Z udziałem Niemiec ESSOR obejmuje obecnie cztery państwa członkowskie OCCAR, stanowiąc de facto europejski punkt odniesienia dla SDR. Rosnąca reputacja ESSOR znajduje również swoje potwierdzenie w włączeniu go do wykazu projektów, realizowanych w ramach inicjatywy stałej współpracy strukturalnej (PESCO), która toruje drogę dla szeregu nowych opracowań technicznych w ramach projektu rozwoju europejskiego przemysłu obronnego (EDIDP). Organizacja OCCAR już bierze udział w tych pracach pozostając w ścisłych kontaktach ze wszystkimi kluczowymi partnerami (Rozwój programu ESSOR, 2017-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.