Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia partia T-72AMT przekazana WSU

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 marca 2020

Kijowskie czołgowe zakłady remontowe (KBTZ) przekazały Siłom Zbrojnym Ukrainy (WSU) ostatnią partię wyremontowanych i zmodernizowanych czołgów T-72AMT. To 6 z 31 zamówionych wozów. Poprzednie były dostarczane w styczniu i lutym (Zmodernizowane T-72AMT dla SZ Ukrainy, 2020-02-15, 15 wyremontowanych ukraińskich T-72, 2020-01-26).

6 czołgów T-72AMT przekazanych wczoraj przez KBTZ Siłom Zbrojnym Ukrainy. To ostatnia partia z 31 zamówionych wozów / Zdjęcie: Ukroboronprom

T-72AMT są wyposażane w systemy dynamicznej samoobrony Noż i systemy celownicze 1K13 do naprowadzania pocisków kierowanych Kombat. Uzupełniają je systemy nawigacyjne SN-3003 Bazalt i radiostacje Aselsan. Silniki W-46 są zastępowane mocniejszymi W-84-1. W układzie trakcyjnym wykorzystano zaś komponenty z czołgów T-80.

Według przedstawicieli KBTZ, w modernizacji T-72 wykorzystano doświadczenia z walk w Donbasie. Zakłady współpracowały z żołnierzami, którzy brali udział w tych walkach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.