Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowacja wybrała Spike LR2

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 marca 2020

Słowackie Ministerstwo Obrony podpisało umowę z Eurospike (europejską spółką joint venture Rafael Advanced Defense Systems Ltd., Diehl Defence i Rheinmettal Electronics) w sprawie dostawy przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR2 i przenośnych wyrzutni z zespołem kierującym (ICLU). Zamówienia zostały zrealizowane za pośrednictwem Agencji Wsparcia i Zamówień NATO (NSPA). Strony nie podały wartości kontraktów, ani terminów realizacji.

W kwietniu 2018 słowackie Ministerstwo Obrony Narodowej przeprowadziło próby terenowe zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia EVPU Turra z 30-mm działem, zamontowanego na transporterze Patria AMV 8x8, w ramach których odpalano także pociski Spike / Zdjęcie: MO Słowacji

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie słowackiej armii i chcielibyśmy również podziękować NSPA za jej szybką reakcję i profesjonalizm. To zamówienie realizowane przez Słowację jest kolejnym, po dokonanych przez Niemcy, kraje bałtyckie (Łotwę, Estonię i Litwę), a także wiele innych krajów europejskich, które stworzyły wspólne zdolności przeciwpancerne w Europie, zapewniające interoperacyjność i potencjalnie przyszłe wzajemne wsparcie między narodami – stwierdził dyrektor zarządzający Eurospike, Wolfgang Herrnberger.

Słowackie siły zbrojne są szóstymi w świecie, i trzecimi w NATO, które wybrały ppk Spike LR2. Nasi południowi sąsiedzi należą do grupy 34 krajów-użytkowników pocisków tej rodziny, z których 19 to członkowie UE i NATO. Obecna umowa oznacza, że ppk Spike LR2 eksploatować będą teraz zarówno słowacka piechota, jak i kawaleria (Słowacja kupuje Vydry, 2018-10-23).

Spike LR2 to najnowocześniejszy wielozadaniowy pocisk kierowany piątej generacji, przystosowany do przenoszenia przez wiele pojazdów i śmigłowców, kierowany optoelektronicznie, mający zasięg zwiększony do 5,5 km, zdolność odpal-i-zapomnij oraz możliwość ingerencji operatora, w tym zmiany celu podczas lotu. Pocisk jest przystosowany także do atakowania ukrytych celów leżących poza zasięgiem widoczności oraz zwalczania celów niewidocznych w oparciu wyłącznie o ich współrzędne geograficzne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.