Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rheinmetall dołącza do programu ACW

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2020

Rheinmetall oficjalnie dołączył do programu Autonomous Combat Warrior prowadzonego przez Siły Zbrojne Australii. Oddziały Rheinmetalla w Australii, Niemczech i Kanadzie będą współpracować z australijskimi placówkami badawczymi.

W programie ACW użyteczne będą dotychczasowe doświadczenia Rheinmetalla w budowie lądowych bezzałogowców, takich jak np. Mission Master / Zdjęcie: Rheinmetall

Na Antypodach niemiecki koncern będzie współpracował z Defence Science and Technology Group (DSTG), Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), Queensland University of Technology (QUT) i z Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT).

W ramach programu planuje się opracować nowe technologie użyteczne w robotyce i stosowane w pojazdach autonomicznych. Mają one zostać następnie użyte do opracowania australijskiego bojowego pojazdu autonomicznego. Rheinmetall skupi się przede wszystkim na automatyzacji procesu przemieszczania lądowego bezzałogowca. Nie przewiduje się jednak zbudowania pojazdu całkowicie autonomicznego. Dla zachowania bezpieczeństwa użycia uzbrojenia bezzałogowca w pętli decyzyjnej będzie cały czas znajdował się człowiek.

Lądowe pojazdy bezzałogowe mają dać Siłom Zbrojnym Australii całkiem nowe możliwości. Główną zaletą tego typu rozwiązań jest zwiększenie bezpieczeństwa żołnierzy na polu walki, którzy będą realizować mniej wymagające zadania. Bojowe bezzałogowce mają być zaś kierowane do realizacji zadań szczególnie niebezpiecznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.