Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sektor kosmiczny a społeczeństwo

Astronautyka, 09 marca 2020

Budowa kadr polskiego sektora kosmicznego, współpraca z Politechniką Warszawską, rozszerzanie sieci polskich przedsiębiorstw mających udział w europejskich projektach kosmicznych – to niektóre z działań realizowanych przez SENER Polska na rzecz krajowego przemysłu i podsumowanych w Raporcie Oddziaływania Społecznego 2019.

Z SENER Polska przy różnych projektach współpracują 72 polskie przedsiębiorstwa i instytuty. Spółka realizowała 16 projektów, w tym 5 nowych, rozpoczętych w 2019 / Zdjęcie: SENER Polska

Od 2012 warszawska spółka specjalizuje się w kosmicznej inżynierii mechanicznej i uczestniczy w największych misjach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), poszerzając w ten sposób polskie portfolio projektów kosmicznych i doświadczenie w produkcji urządzeń, które znalazły się w przestrzeni kosmicznej. Ponadto, poprzez współpracę z siecią 72 lokalnych dostawców stanowi łącznik między nimi a globalnym sektorem kosmicznym.

W 2019 zmieniliśmy strategię. Po zdobyciu doświadczenia w produkcji modeli lotnych mechanizmów, skupiliśmy się na rozwoju produktów o zróżnicowanych parametrach, mających zastosowanie zarówno w misjach kosmicznych ESA, jak i projektach komercyjnych – pierwszą naszą linią produktów są urządzenia podtrzymująco-zwalniające. Większa produkcja i udział w programach spoza budżetu ESA oznaczają więcej możliwości i większą rozpoznawalność polskiego przemysłu na międzynarodowym rynku kosmicznym – mówi dr Ilona Wojtkiewicz, dyrektor rozwoju SENER Polska.

Raport Oddziaływania Społecznego podsumowuje działania SENER Polska na rzecz krajowego sektora kosmicznego, szczególnie w obszarach odnoszących się do celów szczegółowych Polskiej Strategii Kosmicznej: podnoszenia konkurencyjności polskiego sektora kosmicznego oraz budowy jego kadr.

W ubiegłym roku SENER Polska podpisał umowę o współpracy z Politechniką Warszawską, której celem jest jak najlepsze przygotowanie studentów do pracy w sektorze kosmicznym. Dwóch pracowników spółki bierze również udział w programie doktoratów wdrożeniowych realizowanych wspólnie ze stołeczną uczelnią. Warto dodać, że SENER Polska jest jedyną spółką w polskim sektorze kosmicznym, która od kilku lat prowadzi program spotkań ze studentami uczelni technicznych. Od 2017 wzięło w nich udział ponad 600 osób. Przedsiębiorstwo prowadzi także program współpracy ze studentami uczelni technicznych, którzy zdobywają praktyczne umiejętności uczestnicząc w projektach kosmicznych oraz inwestuje w ciągły rozwój pracowników. W minionym roku zespół 40 pracowników przeznaczył ponad 705 h na szkolenia i edukację (Kolejny kontrakt dla SENER Polska, 2019-12-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.