Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grupa WB dostarczy autostradowy system poboru opłat

Służby państwowe, 09 marca 2020

Spółka Polcam Systems, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej WB, złożyła ofertę z najniższą ceną w ogłoszonym pod koniec 2019 przez Skarb Państwa – Główny Inspektorat Transportu Drogowego postępowaniu na zaprojektowanie, wykonanie, implementację, obsługę oraz utrzymanie systemu poboru opłat za przejazd od pojazdów lekkich (o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 t) metodą elektroniczną na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.

Videotolling ma być dominującą metodą uiszczania opłaty za przejazd, oprócz manualnych systemów poboru opłaty, które funkcjonują na państwowych autostradach płatnych / Zdjęcie: Grupa WB

Skarb Państwa zarezerwował na wprowadzenie nowego systemu opłat autostradowych 46,5 mln zł. W prowadzonym postępowaniu złożono cztery oferty, z czego spółka Polcam Systems (z całkowicie polskim kapitałem) zaproponowała 29,9 mln zł za wykonanie umowy.

Rozwiązanie opracowane przez Polcam Systems we współpracy z innymi spółkami Grupy WB (MindMade i WB Electronics) ma wykorzystywać systemy automatycznego rozpoznawania i identyfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów do naliczanie opłat na odcinkach płatnych autostrad (videotolling), co znacząco przyśpieszy przepustowość ruchu samochodów w miejscach poboru opłat.

Od ponad półtora roku należąca do Grupy WB spółka Polcam Systems zaangażowana jest w rozwój elektronicznego systemu pobierania opłat, opartego o automatyczną identyfikację numerów rejestracyjnych. Podpisanie umowy będzie ukoronowaniem naszych wysiłków i jednocześnie potwierdzeniem kompetencji w zakresie opracowania i dostaw usług poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym w obszarze Inteligentnych Systemów Transportowych. Warto też zwrócić uwagę, że realizacja elektronicznego systemu poboru opłat będzie realizowana przez spółkę ze stuprocentowo polskim kapitałem, co pozwoli państwu zachować nad nim kontrolę – poinformował Krystian Kaczyński, prezes zarządu Polcam Systems.

Videotolling ma być dominującą metodą uiszczania opłaty za przejazd. Będzie wykorzystywana oprócz manualnych systemów poboru opłaty za przejazd, które funkcjonują na państwowych autostradach płatnych.

Według danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego średnio miesięcznie przez punkty poboru opłat 162,4-km odcinka autostrady płatnej A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica przejeżdża 2,46 mln pojazdów, z czego 63% (1,55 mln) to samochody o masie do 3,5 t. W przypadku 99-km odcinka autostrady płatnej A2 Konin-Stryków miesięcznie punkty poboru opłat obsługują średnio ponad milion wozów, z czego 68% (0,71 mln) stanowią pojazdy lekkie.

Polcam Systems dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje sprzęt, urządzenia i oprogramowanie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu Videotolling, dostarczy aplikację kliencką i będzie realizowała prace rozwojowe nad systemem. Opcjonalnie na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zintegruje dostarczone rozwiązanie z Nowym Krajowym Systemem Poboru Opłat.

Obecnie na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków o długości 99 km i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica o długości 162,4 km używane są manualne systemy poboru opłaty za przejazd, w ramach których funkcjonują moduły elektronicznych systemów poboru opłat dla autobusów i pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

Od początku XXI wieku Polcam Systems specjalizuje się w instalacji rejestratorów video na użytek służb mundurowych. W 2004, jako pierwsza polska spółka i jedna z pierwszych na świecie, stworzyła rozwiązanie oparte na cyfrowej metodzie rejestracji materiałów, w tym pomiarze prędkości. Przedsiębiorstwo zainstalowało i terminowo serwisuje ponad 800 systemów w pojazdach na całym świecie. Od 2019 udziałowcem Polcam Systems jest spółka MindMade, należąca do Grupy WB (Polskie radary na chorwackich drogach, 2019-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.