Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WP kupuje radary pola walki

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 marca 2020

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z węgierską spółką Pro Patria Elektronics Kft. na dostawę do 104 radarów pola walki PGSR-3i Beagle dla Wojska Polskiego. Jej wartość wyniesie maksymalnie 43,4 mln zł.

O zwycięstwie węgierskiej oferty w postępowaniu w trybie negocjacji przesądziła najniższa cena / Zdjęcie: Pro Patria Elektronics Kft.

Zamówienie obejmuje 93 radary w ramach zamówienia podstawowego o wartości 39 mln zł. Dodatkowo w ramach prawa opcji WP może zamówić dodatkowe 11 stacji radiolokacyjnych za kwotę 4,4 mln zł. Ponadto zakup obejmuje pakiet logistyczny i szkoleniowy. Beagle uzupełnią w linii 53 podobnej klasy radary AN/PPS-5C MSTAR produkcji amerykańskiej.

Dostawy węgierskich urządzeń mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwają do 2022. W przypadku skorzystania z prawa opcji dodatkowe systemy powinny zostać dostarczone do 2023.

PGSR-3i Beagle to przenośny radar pola walki o masie 30 kg. Może być zamontowany na pojazdach, słupkach polowych, bądź przenoszony w plecakach przez dwóch żołnierzy. Przeznaczony jest do wykrywania i śledzenia celów poruszających lub stacjonarnych znajdujących się na lądzie i tuż nad nim. Pracuje on w paśmie X z możliwością automatycznej zmiany częstotliwości.

Przygotowanie radaru do działania trwa 5 minut. Akumulatory zasilające pozwalają na nieprzerwaną pracę radaru przez 10-12 h. Może on wykryć obiekt w postaci żołnierza z odległości 8 km, mniejszy pojazd z dystansu 15 km, zaś duże pojazdy z dystansu 24 km. Radar dysponuje również rozbudowanym oprogramowaniem zapewniającym szereg funkcjonalności.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.