Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Titana w Australii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 11 marca 2020

Wczoraj z Cairns Airport o 7:18 AEST wystartował samolot Cessna Titan z 5 osobami na pokładzie. Jego pasażerowie byli  urzędnikami rządowymi. Samolot leciał na lotnisko Lockhart River na dalekiej północy Queensland, ok. 800 km na północ od Cairns. Miał tam wylądować o 9:06.

Plaża, na której rozbiła się Cessna Titan, która miała wylądować na lotnisku Lockhart River / Zdjęcie: Twitter

Samolot doleciał do celu, ale nie udało mu się tam wylądować. Po dwóch nieudanych próbach pilot próbował wylądować po raz trzeci. Z niewiadomych przyczyn samolot rozbił się na brzegu rzeki Lockhart, ok. 4 km na południowy wschód od lotniska, w osi pasa.

Służby ratownicze zostały powiadomione o zaginięciu samolotu ok. 11:30. W akcji poszukiwawczej brały udział dwa śmigłowce Australian Maritime Safety Authority z Cairns i Horn Island. Gdy ok. 13:20 ratownicy znaleźli wrak na plaży Quintell, okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli.

Być może do problemów z lądowaniem przyczyniły się trudne warunki pogodowe. W rejonie lotniska wiały silne wiatry. Do wybrzeży Australii zbliża się bowiem cyklon.

Samolot Cessna 404 Titan, zn. rej. VH-OZO, który rozbił się wczoraj nad rzeką Lockhart / Zdjęcie: Twitter

Rozbity samolot to dwusilnikowa Cessna 404 Titan, zn. rej. VH-OZO, nr ser. 404-0653. Należała do przedsiębiorstwa czarterowego Aerohire z siedzibą w Perth.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.