Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakaz podróży z UE do USA

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 12 marca 2020

Stany Zjednoczone Ameryki zakażą prawie wszystkich połączeń komunikacyjnych z Europy od północy 13 marca na następne 30 dni – poinformował wczoraj, 11 marca, prezydent Donald Trump. Okazuje się jednak, że rozporządzenie to dotyczy jedynie obywateli 26 państw europejskich znajdujących się w strefie Schengen, przybywających do USA.

Zakaz podróży z UE do USA ma obowiązywać od 13 marca przez 30 dni / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zakazem nie są objęci obywatele USA powracający do kraju, członkowie ich rodzin i osoby mające prawo stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz osoby przybywające z Wielkiej Brytanii. W połowie lutego br. Waszyngton zabronił wstępu na terytorium amerykańskie wszystkim osobom, nie będącym rezydentami lub obywatelami USA, które przebywały w ChRL w ciągu poprzednich 14 dni.

Przywódcy Unii Europejskiej potępili zakaz podróży do USA. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że kryzys koronawirusowy nie ogranicza się do żadnego kontynentu, a walka z zagrożeniem wymaga współpracy, a nie jednostronnego działania. Unia Europejska nie zgadza się z tym, że decyzja o nałożeniu zakazu podróży do USA została podjęta jednostronnie i bez konsultacji – dodała von der Leyen we wspólnym oświadczeniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

Decyzja Amerykanów spowodowała natychmiastowe spadki kursów akcji linii lotniczych i producentów dużych samolotów komunikacyjnych. Wartość akcji Air France-KLM i Norwegian spadła o ok. 20%, a IAG, Lufthansy i SAS – o ok. 10%. Spośród linii niskokosztowych, nie wykonujących lotów transatlantyckich, największą stratę odnotowały Wizz Air – także ok. 10%. Akcje easyJet i Ryanaira spadły o 6-7%. Akcje Airbusa spadły o 10%, a Boeinga – o 13%.

Obserwujemy sytuację i dostosowujemy naszą siatkę połączeń do decyzji władz amerykańskich o wstrzymaniu ruchu między Europą a USA. Nasze zespoły obecnie pracują nad rozwiązaniami dopasowanymi do nowych regulacji i naszych możliwości przewozowych. Będziemy informować na bieżąco o podejmowanych decyzjach operacyjnych – poinformowały PLL LOT.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.