Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźniona dostawa Rafale do Indii?

Lotnictwo wojskowe, 13 marca 2020

Minister obrony Rajnath Singh stwierdził w zeszłym tygodniu, że pierwsze cztery wielozadaniowe samoloty bojowe Rafale przeznaczone dla Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych) trafią do kraju w ostatnim tygodniu maja. Jednak dowództwo BVS wciąż czeka na potwierdzenie tej daty od producenta – koncernu Dassault Aviation. Rząd Indii we środę (11 marca) zakazał wjazdu zagranicznych turystów do kraju do 15 kwietnia.

Pierwotnie zakładano, że pierwsze Rafale trafią do Indii przed końcem maja br. / Zdjęcie: Dassault Aviation

Z tego powodu zespół specjalistów Dassault również może mieć problemy z przyjazdem do Indii. Liczba zakażonych koronawirusem we Francji osiągnęła 2867, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 60. Pandemia dosięgła również Bordeaux, w pobliżu którego, w Merignac, znajdują się zakłady produkujące Rafale.

Obecnie piloci i personel techniczny BVS przechodzą szkolenie we Francji. Poza tym w Merignac znajduje się zespół nadzorujący produkcję samolotów dla Indii. Plany zakładają przeszkolenie we Francji prawie 50 oficerów i żołnierzy BVS, w tym 24 pilotów, do maja br.

Personel bazy BVS Ambala, w której będzie stacjonować wyposażona w Rafale 17. eskadra Złote Strzały, przygotowuje się do ceremonii powitania samolotów. Druga eskadra Rafale będzie stacjonować w bazie Hasimara w Bengalu Zachodnim, aby przeciwdziałać ewentualnemu zagrożeniu ze strony ChRL (Pierwszy Rafale dla BVS, 2019-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.