Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Delta ograniczają loty z powodu COVID-19

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 14 marca 2020

Z powodu kryzysu wywołanego COVID-19 Delta Air Lines ogłosiły ograniczenie lotów o 40%. Przewoźnik uziemi 300 niepotrzebnych w tej sytuacji samolotów. To największa redukcja przewozów Delty w historii.

Linie Delta wstrzymają na 30 dni wszystkie loty do Europy. To efekt zakazu podróżowania do USA przez obywateli Unii Europejskiej, wprowadzonego przez administrację Donalda Trumpa. Ograniczenie nie dotyczy jedynie połączeń z Wielką Brytanią, traktowaną w USA inaczej niż inne państwa europejskie.

Samoloty Boeing 737-900 linii Delta na lotnisku w Salt Lake City / Zdjęcie: SLC

Władze Delty ogłosiły program zamrożenia zatrudnienia i zachęt do wykorzystywania dobrowolnych, nieodpłatnych urlopów. Linie zamierzają też ograniczyć wydatki inwestycyjne w 2020 o co najmniej 2 mld USD. Prezes Delta, Ed Bastian poinformował, że zrezygnował z wynagrodzenia na najbliższych 6 miesięcy. Zwrócił się też o pomoc dla linii do władz federalnych.

W ocenie analityków, Delta Air Lines są jednym z najsilniejszych finansowo przewoźników na świecie. Zasoby własne, w tym rezerwy gotówki zapewne pozwolą im przetrwać kryzys wywołany paniką związaną z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Wiele innych linii, szczególnie tych wyspecjalizowanych w przewozach międzynarodowych, może jednak zbankrutować.

Kilka dni temu International Air Transport Association (IATA) prognozowało, że z powodu kryzysu związanego z COVID-19 przewoźnicy lotniczy poniosą straty równe ponad 110 mld USD. Dziś przedstawiciele stowarzyszenie uznają, że była to prognoza zbyt optymistyczna. Skala paniki wśród pasażerów okazała się znacznie większa niż można było się spodziewać.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.