Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grupa AF-KLM redukuje flotę

Lotnictwo cywilne, 16 marca 2020

W ostatnich dniach kolejne kraje podejmują coraz bardziej rygorystyczne środki w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19. Niektóre państwa nałożyły ograniczenia w ruchu podróżnych z Francji, Holandii i innych krajów Europy. We Francji ogłoszono trzeci poziom zagrożenia zdrowia publicznego, który wymaga zawieszenia pracy (od ostatniego weekendu) wszystkich przedsiębiorstw i instytucji usługowych, których znaczenie nie jest strategiczne.

KLM postanowiły wycofać z eksploatacji całą flotę Boeingów 747-400 (7 pasażerskich i 3 towarowe 747F) / Zdjęcie: KLM

W obliczu rosnących ograniczeń w zakresie możliwości podróżowania i silnego spadku popytu, który spowodował zmniejszenie ruchu lotniczego i sprzedaży w ciągu ostatnich kilku tygodni, Grupa Air France KLM jest zmuszona stopniowo ograniczać swoją działalność w ciągu następnych dni i zmniejszyć liczbę oferowanych miejsc o 70-90%.

Ograniczenie w oferowaniu ma trwać dwa miesiące, podczas których Grupa będzie monitorować rozwój sytuacji i w razie potrzeby na bieżąco dostosowywać swoje działania. W wyniku tej sytuacji zarząd grupy podjął decyzję, że Air France uziemią wszystkie Airbusy A380 (w liczbie 9), a KLM – całą flotę Boeingów 747-400 (7 pasażerskich i 3 cargo). Te ostatnie miały zostać wycofane ze służby początkowo w 2021, a kilka dni temu pojawiła się informacja, że zakończenie ich eksploatacji nastąpi do 26 marca br.

Oprócz tego obydwaj przewoźnicy wprowadzili dodatkowe oszczędności, które wygenerują 200 mln euro w 2020 i zrewidowali plan inwestycji o 350 mln euro, do którego zostaną dodane oszczędności wynikające ze zmniejszonej skali prac obsługowych.

W ubiegłym tygodniu Grupa Air France KLM zaciągnęła kredyt odnawialny na łączną kwotę 1,1 mld euro, a KLM zaciągnęły kredyt odnawialny na łączną kwotę 665 mln euro. Na dzień 12 marca b.r. Grupa i jej spółki zależne dysponowały kwotą 6 mld euro w gotówce i ekwiwalentach.

W związku z epidemią COVID-19 Grupa prognozuje znaczne pogorszenie swojej sytuacji finansowej. Szacuje się, że spadek przychodów z działalności pasażerskiej wynikający ze zmniejszenia oferowania, zostanie zrekompensowany jedynie o około 50% przez spadek kosztów zmiennych przed wprowadzeniem kroków oszczędnościowych (Air France modyfikują ofertę lotów do USA, 2020-03-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.