Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze testy anteny radaru LTAMDS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 marca 2020

Raytheon zakończył pierwszy etap testów pierwszej, częściowo skompletowanej anteny nowego radaru dla US Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki) znanego jako LTAMDS (Lower Tier Air and Missile Defense Sensor). Zrealizowano go przed upływem 5 miesięcy od wyboru przez US Army Raytheona na dostawcę LTAMDS.

/ Zdjęcie: Raytheon

Próby polegały na przeprowadzeniu kalibracji anteny głównej radaru LTAMDS w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie poddano ocenie jego skuteczność przeciw symulowanym celom. Po zakończeniu testów antena jest montowana w obudowie w celu jej integracji i dalszych badań. Następnie rozpoczną się testy na poligonie, gdzie zostanie sprawdzona jej skuteczność w namierzaniu prawdziwych celów w rzeczywistych warunkach.

LTAMDS składa się z przedniej anteny głównej i dwóch dodatkowych anten umieszczonych z tyłu radaru. Anteny te współpracują ze sobą, umożliwiając operatorom jednoczesne wykrywanie i zwalczanie wielu celów zbliżających się z dowolnego kierunku, co gwarantuje wyeliminowanie martwych stref na polu walki.

Antena główna radaru LTAMDS ma podobne gabaryty do anteny używanego obecnie AN/MPQ-53. Radar LTAMDS stworzono specjalnie na potrzeby zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej US Army. Ma on skutecznie zwalczać zaawansowane zagrożenia, takie jak broń hipersoniczna (Pierwsza antena LTAMDS gotowa, 2020-02-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.