Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe armatohaubice dla Cahalu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 marca 2020

Elbit Systems 15 marca ogłosił, że jego spółka zależna – Elbit Systems of America LLC – otrzymała kontrakt o wartości 200 mln USD na dostawę do Cahalu (Sił Obronnych Izraela) armatohaubic samobieżnych nowej generacji. Zamawiającym jest izraelski resort obrony.

Nowa armatohaubica dla Cahalu zostanie opracowana na bazie doświadczeń z prac nad ATMOS / Zdjęcie: Elbit Systems

Jest to już druga umowa zawarta w celu wymiany artylerii samobieżnej Cahalu. Pierwsza została zawarta 27 marca 2019, a jej wartość wyniosła 125 mln USD. Oba kontrakty zobowiązują Elbit Systems do opracowania i dostarczenia systemów artyleryjskich w ciągu 12 lat.

Opracowywana armatohaubica ma się charakteryzować wysokim stopniem automatyzacji. Dzięki temu ma być możliwa redukcja liczebności załogi, co przełoży się wyższą skuteczność bojową i niższy koszt użytkowania systemu. Zautomatyzowany ma być m.in. system ładowania amunicji. Nowa armatohaubica ma samodzielnie wybierać rodzaj amunicji i ładunki do wykonania danego zadania ogniowego.

Armatohaubica zastąpi eksploatowane przez Cahal M109 Doher kal. 155 mm, które są lokalną odmianą amerykańskiej M109A5. W służbie ma się znajdować 250 takich armatohaubic (Cahal poszukuje następcy M109A5, 2013-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.