Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze 2S19M2 w Kraju Krasnodarskim

Wojska lądowe, 19 marca 2020

Biuro prasowe Południowego Okręgu Wojskowego poinformowało o przezbrojeniu dwóch pierwszych baterii artylerii w armatohaubice samobieżne 2S19M2 MSTA-S kal. 152 mm. Przezbrojone pododdziały zrealizowały pierwsze ćwiczenia poligonowe z użyciem amunicji precyzyjnej, które odbyły w Kraju Krasnodarskim.

Dzięki modernizacji 2S19M2 ma możliwości porównywalne do zachodnich analogów / Zdjęcie: MO Rosji

Dostarczone armatohaubice zostały wyposażone w nowoczesny cyfrowy system kierowania ogniem Wejlera-P dający bardzo wysokie możliwości w zakresie precyzji ognia i szybkości działania. Modyfikacji uległ również automat ładujący. Spowodowało to wzrost szybkostrzelności z 7-8 strz/min do 8-10 strz/min. Armatohaubice wyposażono w cyfrowe radiostacje. Przystosowano je również do użycia amunicji precyzyjnej Krasnopol.

Nowo otrzymane uzbrojenie zostało użyte w ćwiczeniach poligonowych wraz z innym sprzętem artyleryjskim. Załogi MSTA-S ćwiczyły wraz z obsługami moździerzy samobieżnych 2S12 Sani, ciągnionych armatohaubic 2A65 MSTA-B i wyrzutni rakietowych BM-27 Uragan. Ponad 2000 żołnierzy zrealizowało podczas ćwiczeń ok. 50 zadań ogniowych strzelając na dystans do 15 km. Po każdej salwie obsługi zmieniały pozycję ćwicząc unikanie ognia kontrbateryjnego (Haubica 2S19M1-155 mm dla Indii, 2018-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.