Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują rkm Negev NG7

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 marca 2020

Ministerstwo Obrony Indii poinformowało, że zamówiło 16 479 lekkich (ręcznych) karabinów maszynowych Negev NG7 na naboje kal. 7,62x51mm NATO. Za 117 mln USD ma je dostarczyć w ciągu 2 lat izraelska IWI (Israeli Weapon Industries). Nowa broń ma zastąpić post-sowieckie rkm PKM na nabój 7.62x54R.

Lekki karabin maszynowy Negev NG7 dzięki niewielkiej masie umożliwia strzelanie w różny sposób / Zdjęcie: IWI

IWI wygrała trwający 1,5 roku przetarg. Rywalizowała w nim z bułgarską Arsenal (z rkm serii MG, MG-M1) i południowokoreańską S&T Motiv (z rkm K12). Pod uwagę brany był także FN MAG 58, produkowany w Indiach jako MG 2A1.

Rkm Negev NG7 został opracowany w 2012 na bazie karabinu kal. 5,56 mm Negev. NG w nazwie oznacza New Generation, a 7 to kaliber. Karabin ma lufę kutą chromowaną CrMoV o długości 508 mm, a jego całkowita długość wynosi 1030 mm. Jego szybkostrzelność mieści się w zakresie 600-750 strz./min., a prędkość wylotowa pocisku to 810 m/s. Karabin zasilany jest z taśm na 100 lub 125 nabojów. Masa Negev NG7 wynosi 7,95 kg.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.