Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sojuz-2.1b wyniósł satelity OneWeb

Astronautyka, 22 marca 2020

Z kosmodromu Bajkonur wczoraj o 20:06 czasu moskiewskiego (17:06 GMT) wystartowała rakieta nośna Sojuz-2.1b z blokiem przyspieszającym Fregat i 34 satelitami sieci OneWeb. Oba pierwsze stopnie rakiety działały prawidłowo, a po 562,8 s Fregat w zaplanowany sposób oddzielił się od górnego stopnia. W ciągu 3,5 godziny satelity zostały rozmieszczone na zaplanowanych orbitach w 9 grupach – pierwsza z dwoma satelitami, a pozostałe po 4.

Rakieta nośna Sojuz-2.1b z 34 satelitami sieci OneWeb startuje z kosmodromu Bajkonur / Zdjęcie: Roskosmos

Wczorajszy start był drugim Sojuza-2.1b z satelitami sieci OneWeb z Bajkonuru. Poprzedni miał miejsce 7 stycznia 2020. Także wówczas rakieta wyniosła 34 satelity. Na 2020 zaplanowano dwa starty Sojuzów z satelitami OneWeb z kosmodromu Wostocznyj.

Pierwszych 6 satelitów sieci OneWeb wyniosła rakieta nośna Sojuz-ST-B z blokiem przyspieszającym Fregat-M. Wystartowała ona z ośrodka w Gujanie Francuskiej 28 lutego 2019.


Drukuj Góra