Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rostiech opracował czołgowy termowizor

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2020

Rosyjski koncern Rostiech ujawnił informację o opracowaniu pierwszej nowoczesnej w pełni rosyjskiej kamery termowizyjnej przeznaczonej dla wozów bojowych. Zaprojektowali ją specjaliści z CNII Cyklon.

Opracowanie pierwszego nowoczesnego termowizora daje Rosjanom niezależność produkcji i umożliwia nadrobienie zaległości technologicznych / Zdjęcie: Rostiech 

Do tej pory Rosjanie zmuszeni byli opierać modernizację systemów obserwacyjnych w wozach bojowych na wytwarzanych na francuskiej licencji termowizorach. W celownikach działonowego Sosna-U i ESSA oraz w przyrządach obserwacyjnych dowódcy Sokolnyj Głaz stosowano kamery Thales Catherine FC o rozdzielczości obrazu 758x576. Wciąż trafiają one do modernizowanych T-72B3, T-80BWM i nowo produkowane T-90A i T-90M. Powodem takich działań były problemy z rodzimymi termowizorami. Opracowane u schyłku zimnej wojny w ZSRR kamery Agawa okazały się zbyt drogie i awaryjne (Pierwsze seryjne T-90M Proryw, 2020-03-21).

Nowy termowizor wyposażono m.in. w matrycę o rozdzielczości 640x512, fotodetektor wysokiej częstotliwości pracujący w podczerwieni i układ chłodzenia. Za jego pomocą możliwe jest rozpoznanie obiektów na dystansie 3500 m używając trybu z 10,5x7,8º polem widzenia. Niewątpliwie przy opracowaniu kamery dla pojazdów bazowano na doświadczeniach z prac nad stacjonarną kamerą termowizyjną Ankat-2, której produkcja rozpoczęła się w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.