Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie problemy modernizacyjne

Strategia i polityka, 23 marca 2020

Brytyjskie National Audit Office w ostatnim czasie opublikowało dwa raporty dotyczące modernizacji sił zbrojnych. Najpoważniejszymi problemami wymienionymi w raportach mają być liczne opóźnienia programów modernizacyjnych i niedoszacowanie budżetu.

Jednym z najważniejszych zadań dla Londynu jest odbudowa zdolności działania lotniskowcowych grup bojowych / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pierwszy z raportów – The Equipment Plan 2019 to 2029 – ukazał się 27 lutego. Zawarte w nim informacje dotyczą m.in. kosztów modernizacji. Przewiduje się, że budżet na zakup sprzętu wojskowego i wsparcie jego eksploatacji w ciągu dekady wyniesie łącznie 180,7 mln GBP. Z kolei szacowane wydatki w tym zakresie mają pochłonąć co najmniej 183,6 mld GBP (planowany budżet przekroczony o 2,9 mld GBP). W najbardziej pesymistycznym wariancie niedoszacowanie budżetu może sięgnąć nawet 13 mld GBP. Oznacza to, że mogą wystąpić poważne problemy z realizacją procesu modernizacji sił zbrojnych.

Największy niedobór środków dotyczy lat 2019-2024. W tym okresie, według najbardziej optymistycznych szacunków z raportu, ma zabraknąć na realizację programów modernizacyjnych aż 6 mld GBP.

Drugi raport – Defence Capabilities - delivering what was promised – pojawił się 18 marca. Dotyczy on m.in. opóźnień w programach rozbudowy potencjału sił zbrojnych. Raport ukazuje, że z 32 kluczowych zdolności sił zbrojnych, które wymagają pilnego działania, aż 10 nie uda się zrealizować w najbliższym czasie. Jedynie 5 zdolności z dużym prawdopodobieństwem ma być zgłoszonych w zakładanym czasie. Opóźnienia wynikają z niedostatecznych zasobów znajdujących się w posiadaniu zespołów odpowiedzialnych za projekty. Do zaistniałej sytuacji przyczynia się również brak odpowiednich umiejętności i kompetencji przez członków tychże zespołów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.