Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Poprad gotowy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 marca 2020

16 marca 2020 zakłady PIT-Radwar opuścił pierwszy seryjny samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad z pakietu 24 egz. przewidzianych do przekazania w bieżącym roku na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Wojsko Polskie ma odebrać 77 SPZR Poprad / Zdjęcie: PIT-Radwar

Przekazanie nastąpiło na mocy umowy zawartej pomiędzy PIT-Radwar a Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę 77 szt. SPZR Poprad. Wartość kontraktu to ponad 1 mld zł.

SPZR Poprad, uzbrojony w kierowane pociski rakietowe bardzo krótkiego zasięgu Grom/Piorun, przeznaczony jest do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bardzo krótkich odległościach i małych wysokościach. Ma autonomiczny pasywny system wykrywania i śledzenia celów i zapewnia współpracę z systemem rozpoznania, dzięki czemu jest trudny do wykrycia i odporny na zakłócenia.

Zestaw może pracować w ramach systemu OP, jak również samodzielnie realizować zadania obrony przeciwlotniczej. Właściwości bojowe zestawu, szczególnie takie, jak duża mobilność i możliwość radiowej transmisji danych, zostały podporządkowane jego głównemu zastosowaniu – działaniu w systemach osłony przeciwlotniczej wojsk operacyjnych i zwalczaniu statków powietrznych załogowych i bezzałogowych (Umowy IU i PIT-RADWAR, 2020-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.