Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby NGJ-MB

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 24 marca 2020

W komorze bezodbiciowej znajdującej się w Naval Air Station Patuxent River w Maryland przetestowano zasobnik walki elektronicznej Raytheon ALQ-249 NGJ-MB (Next Generation Jammer Mid-Band). Urządzenia tego typu, podwieszone pod skrzydłami samolotu walki elektronicznej EA-18G Growler, przeszły w okresie trzech miesięcy ponad 400 h badań dotyczących ich działania, kompatybilności elektromagnetycznej i skuteczności.

EA-18G Growler z dwoma zasobnikami NGJ-MB podczas prób w komorze bezodbiciowej w bazie Patuxent River. Pod kadłubem widoczny jest ALQ-99 / Zdjęcie: US Navy

Dowództwo US Navy planuje, że próby w locie EA-18G z NGJ-MB rozpoczną się już wkrótce. Decyzja o rozpoczęciu produkcji seryjnej ma zostać podjęta przed końcem bieżącego roku budżetowego.

ALQ-249 jest jednym z elementów projektu, którego celem jest zastąpienie używanych obecnie zasobników WE ALQ-99 przez trzy nowe urządzenia, oznaczone odpowiednio jako NGJ-LB, NGJ-MB i NGJ-HB, działające w pasmach niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości.

NGJ-MB ma służyć do zakłócania, uszkadzania i przerywania działania nieprzyjacielskich stacji radiolokacyjnych i urządzeń łączności. Jak podaje wojsko, ma on otwartą architekturą systemów i modułową konstrukcję, co powinno umożliwić szybką aktualizację i modernizację. Do czasu opracowania i wdrożenia dwóch pozostałych urządzeń ALQ-249 będzie używany razem z ALQ-99 (Pierwsze próby NGJ-MB, 2019-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.