Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Black Hawka w Meksyku

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 24 marca 2020

21 marca śmigłowiec meksykańskiej marynarki wojennej UH-60M Black Hawk uczestniczył w operacji przeciw kidnaperom. Operacja, odbywająca się w górzystej gminie Zongolica w stanie Veracruz, zakończyła się powodzeniem – uratowano 2 porwanych i zatrzymano 5 porywaczy. Jednak gdy śmigłowiec lądował w pobliżu boiska piłkarskiego w rejonie Tepecuitlapa, by zabrać uratowanych, rozbił się.

Po zderzeniu z ziemią od śmigłowca UH-60M, który rozbił się w Meksyku, oderwała się część ogonowa / Zdjęcie: via Twitter

W katastrofie zginął funkcjonariusz policji stanowej Veracruz, 30-letni Javier Gerezano Baxin. Siedział on w radiowozie, w który uderzył lądujący śmigłowiec. Rannych zostało 8 marynarzy i dwóch agentów zmilitaryzowanych sił policyjnych Gwardii Narodowej, lecących Black Hawkiem. Ich życiu nic nie zagraża.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Ocenia się, że mogły do niej przyczynić się tumany kurzu wzniecone przez startujący śmigłowiec. Spowodowały one utratę orientacji przez pilota.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.