Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się rosyjski Su-27

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 26 marca 2020

Wczoraj wieczorem lot patrolowy nad Morzem Czarnym wykonywał myśliwiec Su-27SM rosyjskich WKS, który wystartował z bazy Belbek pod Sewastopolem. O 20:10 samolot zniknął z ekranów radarów. Znajdował się wówczas ok. 50 km od Teodozji. O 20:11 odebrano sygnał radiowy systemu Komar, wskazujący miejsce upadku samolotu.

Po otrzymaniu sygnału rozpoczęto akcję poszukiwawczo-ratowniczą koordynowaną przez ośrodek w Kerczu. Uczestniczy w niej m.in. samolot An-26, śmigłowce Mi-8 i Ka-52 Floty Czarnomorskiej, samoloty bezzałogowe, okręt ZOP, statki rybackie i inne jednostki znajdujące się w pobliżu miejsca upadku myśliwca. Wśród 11 jednostek nawodnych uczestniczących w akcji jest statek Wołgo-Bałt 179 oraz holowniki Spasatiel Diemidow i Mierkurij. Poszukiwania, prowadzone na powierzchni ponad 800 km2, utrudnia silny sztorm i niska podstawa chmur.

Na razie poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Nie wiadomo, dlaczego myśliwiec wpadł do wody. Nieznane są też losy jego pilota.

Według nieoficjalnych informacji, Su-27 leciał doświadczony pilot, podpułkownik z nalotem blisko 2 tys. h. Lot odbywał się w rejonie operowania okrętów NATO. Myśliwiec miał nadzorować ich działania.

Zdjęcie: via MO FR

Wielozadaniowy myśliwiec Su-27SM, który rozbił się wczoraj, należał prawdopodobnie do 62. Pułku lotniczego 27. Mieszanej dywizji lotniczej 4. Dowództwa WWS i PWO Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej z bazy Belbek pod Sewastopolem. Formacja podporządkowana jest WKS FR.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.