Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy hangar w 8. BLTr.

Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2020

25 marca w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach oddano do eksploatacji nowy budynek hali napraw wraz z zapleczem magazynowym i płaszczyzną przedhangarową. Tego samego dnia nastąpił oficjalny odbiór inwestycji, w którym wzięli udział przedstawiciele 12. Terenowego Oddziału Lotniskowego w Warszawie, będącego inwestorem, spółki AMW SINEVIA, która była wykonawcą prac i zarządcy, czyli Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie.

Nowy obiekt przeznaczony jest do wykonywania napraw i czynności obsługowych przy samolotach eksploatowanych przez 8.BLTr. i do przechowywania sprzętu lotniczego / Zdjęcia: 8. BLTr.

Oddany do użytku obiekt składa się z budynku hali napraw i wielofunkcyjnego zaplecza magazynowego i jest przeznaczony do wykonywania napraw i obsług eksploatowanych w 8. BLTr. statków powietrznych, a także przechowywania sprzętu lotniczego.

Powierzchnia hali głównej pozwala na jednoczesne wykonywanie prac przy 4 samolotach CASA C-295M i 4 M-28B/PT/GC. Dla porównania, w dotychczas używanym hangarze można było jednocześnie obsługiwać 2 C-295M i 2 M-28. Budynek wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie kontroli dostępu i ochrony obiektu.

Oddana do użytku wraz z nowym obiektem płaszczyzna przedhangarowa nie tylko umożliwia holowanie statków powietrznych z hali napraw bezpośrednio na płaszczyzny postojowe, ale łączy też nową halę napraw z istniejącym hangarem obsługi samolotów (16. Akcja Serce w wykonaniu 8. BLTr, 2018-10-08).

Prace związane z budową obiektu rozpoczęły się w sierpniu 2016, a oddanie go do użytku pozwoli na znaczny wzrost tempa wykonywanych prac obsługowych na samolotach eksploatowanych w 8. BLTr.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.