Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Audacious wyruszył do Clyde

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 kwietnia 2020

HMS Audacious (S122), czwarty z siedmiu okrętów podwodnych typu Astute, budowanych dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii), wyszedł wczoraj (6 kwietnia) w morze ze stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness. Okręt podwodny wyszedł po raz pierwszy na otwarte wody, zanim wyruszył w inauguracyjną podróż do Her Majesty’s Naval Base w Clyde, domu brytyjskich okrętów podwodnych.

HMS Audacious wychodzi w morze, kierując się do bazy Royal Navy w Clyde / Zdjęcie: BAE Systems 

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w stoczni wprowadzono nowe sposoby pracy i zmienione procedury, zgodnie z wytycznymi rządu, aby mały zespół pracowników mógł zapewnić wojsku wsparcie przed wyjściem okrętu w morze, chroniąc jednocześnie swoje zdrowie.

Jednostki typu Astute mają wyporność 7 400 t i długość 97 m. Pierwsze trzy okręty: HMS Astute (S119), HMS Ambush (S119), i HMS Artful (S119), są już w służbie Royal Navy. Ostatnie trzy jednostki tego typu – HMS Anson (S123), HMS Agamemnon (S124) i HMS Agincourt (S125) – znajdują się na różnych etapach budowy w stoczni w Barrow (Fundusze na brytyjskie OP, 2018-05-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.