Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MELLS dla Bundeswehry

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 26 czerwca 2009

Federalna Agencja ds. zamówień obronnych (BWB) zawarła z konsorcjum EuroSpike GmbH kontrakt wartości 35 mln Euro na dostawę 311 wyrzutni pocisków Spike LR, oznaczonych jako MELLS (MEhrrollenfähiges Leichtes Lenkflugkörper-System).

Rysunek: Rheinmetall AG

Będą one przeznaczone do zabudowania w wozach bojowych Puma, a także jako wyposażenie jednostek zmechanizowanych i wojsk specjalnych. Opcjonalnie wartość porozumienia może wzrosnąć o dalsze 20 mln Euro w przypadku zamówienia kolejnych 1600 pocisków MELLS.

W grudniu 2008 niemiecki parlament zatwierdził fundusze wartości 68 mln Euro na integrację systemu MELLS w dwóch przedseryjnych egzemplarzach Pumy.

EuroSpike GmbH jest spółką, w której udziały posiadają niemieckie przedsiębiorstwa Diehl BGT Defence (40%), Rheinmetall AG (40%) i izraelski Rafael (20%). Odpowiada ona z marketing, sprzedaż i zarządzanie programami pocisków z rodziny Spike na terenie Europy.


Drukuj Góra