Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przejęcie Koptera zakończone

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2020

Koncern Leonardo ogłosił zakończenie transakcji przejęcia szwajcarskiego Koptera. Cena nabycia, na bazie bez gotówki, bez długów, składa się ze stałego komponentu w wysokości 185 mln USD oraz mechanizmu earn-out powiązanego z określonymi celami osiąganymi w trakcie trwania programu, począwszy od 2022.

SH09 będzie najnowszym śmigłowcem w portfoliio Leonardo / Zdjęcie: Leonardo  

Prowadząca działalność głównie w Szwajcarii, Kopter działa od 2009, pierwotnie pod nazwą Marenco Swiss Helicopter, a następnie, od 2018 pod nazwą Kopter Group AG. Jej produktem jest śmigłowiec lekki SH09.

Jak podaje Leonardo w informacji prasowej jednosilnikowy SH09 idealnie pasuje do nowoczesnej gamy produktów włoskiego koncernu oferując możliwości przyszłego rozwoju technologicznego. Komplementarne kompetencje szwajcarskiej spółki przyspieszą przyszły rozwój w kierunku bardziej przełomowych technologii, zdolności i lepszych osiągów, włączając w to innowacyjne rozwiązania w zakresie napędu hybrydowego / elektrycznego.

Kopter będzie działać jako autonomiczny podmiot prawny i centrum kompetencji w ramach Działu Śmigłowców Leonardo (Heli-Expo 2020: Leonardo kupuje Koptera, 2020-01-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.