Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mi-35 zestrzelony nad Libią

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 13 kwietnia 2020

Siły libijskiego rządu jedności (GNA) zestrzeliły wczoraj śmigłowiec szturmowy Mi-35 wojsk Libijskiej Armii Narodowej (LNA). Do zestrzelenia doszło na północy Libii, niedaleko linii rozgraniczenia wojsk obu formacji, w mieście Abu Grein na południe od Misraty. Śmigłowiec został trafiony prawdopodobnie pociskiem z mobilnego zestawu średniego zasięgu HISAR-O produkcji tureckiej.

Zdjęcie: via haber7

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się 3 żołnierzy. Wszyscy zginęli.

Przedstawiciele LNA przyznali, że utracili śmigłowiec Mi-35. Twierdzą jednak, że uległ on rozbiciu z powodu awarii.

Rodzina systemów przeciwlotniczych HISAR jest rozwijana przez Aselsan i Roketsan od 2007. Dopiero od niedawna trafiają one do jednostek liniowych. Tureckie wojska użyły ich po raz pierwszy w ostatnich tygodniach w operacji w Syrii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.