Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Covid-19 dla pasażerów Emirates

Lotnictwo cywilne, 15 kwietnia 2020

Linie Emirates we współpracy z Dubai Health Authority (DHA) wprowadzają dodatkowe środki ostrożności. Przed wylotem z Dubaju wszyscy pasażerowie dzisiejszego lotu do Tunezji zostali przetestowani w celu wykrycia obecności koronawirusa w organiżmie. Emirates to pierwsze linie lotnicze, które przeprowadziły takie badania.

Jako pierwsze w świecie linie Emirates wykonują swoim pasażerom testy umożliwiające wykrycie obecności koronawirusa w organiżmie / Zdjęcie: Emirates

Szybkie badanie krwi zostało przeprowadzone przez Dubai Health Authority (DHA), a wyniki były dostępne w ciągu 10 minut. Testy są wykonywane w strefie odprawy grupowej w 3 Terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju.

Cały proces przeprowadzania testów przebiegł bardzo sprawnie. [...] Nie byłoby to możliwe bez wsparcia lotniska w Dubaju, jak również organów rządowych. Obecnie pracujemy nad możliwością zwiększenia skali przeprowadzanych testów w przyszłości i wykonywania ich również pasażerom innych lotów. Umożliwi nam to natychmiastowe rozpoznanie stanu zdrowia pasażerów Emirates, którzy podróżują do krajów wymagających przeprowadzenia testu na Covid-19. Zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów mają dla nas ogromne znaczenie – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Formalności związane z odprawą i wejściem na pokład zostały również dostosowane do obowiązujących zasad dystansu społecznego. Co więcej, przy każdym stanowisku odprawy zainstalowano bariery ochronne, aby zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa pasażerom i pracownikom podczas każdej interakcji. Rękawice, maski i środki dezynfekujące do rąk są obowiązkowe dla wszystkich pracowników lotniska.

Także pasażerowie są zobowiązani do przestrzegania wytycznych dotyczących zachowania odpowiedniej odległości w czasie podróży oraz do noszenia własnych masek na lotnisku i na pokładzie samolotu. Ze względów bezpieczeństwa i higieny obsługa lotów zostanie dostosowana do obecnych warunków – na pokładzie nie będzie czasopism i innych materiałów do czytania. Jedzenie i napoje będą nadal oferowane, jednak ich opakowanie i sposób podania zostaną zmodyfikowane w celu zachowania maksymalnych środków ostrożności.

Podróżni nie będą mogli zabrać na pokład bagażu podręcznego, a dozwolone podczas podróży rzeczy zostaną ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego. Po każdej podróży samoloty Emirates zostaną poddane procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju (Więcej lotów Emirates, 2020-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.