Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podniesienie bandery na Gniewku

Marynarka wojenna, 16 kwietnia 2020

Wczoraj, 15 kwietnia, w szeregi Dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów weszła nowa jednostka. W Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się ceremonia pierwszego podniesienia bandery jednostek pomocniczych Marynarki Wojennej na holowniku H-1 Gniewko.

Holownik H-1 Gniewko wszedł w skład Dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów MW RP / Zdjęcie: MON  

Wręczam panu chorążemu banderę jednostek pomocniczych MW dla holownika H-1. Niech jednostka nosi ją z honorem, a załoga służy jej wiernie – tymi słowami dowódca 3. FO kadm. Mirosław Jurkowlaniec zwrócił się do dowodzącego holownikiem. W uroczystości pierwszego podniesienia bandery oprócz dowódcy 3. Flotylli Okrętów, uczestniczyli dowódcy dywizjonów okrętowych, matka chrzestna i załoga holownika.

Gniewko to drugi holownik typu B 860, zbudowany na mocy umowy podpisanej w czerwcu 2017, która została zawarta w ramach projektu Zabezpieczenie techniczne i prowadzenie działań ratowniczych na morzu pk. Holownik. Jego budowę rozpoczęto od cięcia blach 16 marca 2018, a stępkę położono 16 maja 2018.

Uroczystość chrztu holownika proj. B 860/2 Gniewko odbyła się w Gdańsku 5 marca 2019 na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding. Dowódcą jednostki jest chor. mar. Patrycjusz Goryl, a matką chrzestną mgr Monika Małyszko – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 17 im. wiceadmirała Józefa Unruga w Gdyni (Holownik Gniewko przekazany MW, 2020-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.