Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa francuskiego Cougara

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 16 kwietnia 2020

Wczoraj, 15 kwietnia, ok. 16:30 w pobliżu miejscowości Bouilh-Devant, 22 km na północny wschód od Tarbes w departamencie Pireneje Wysokie rozbił się śmigłowiec transportowy AS532UL Cougar ze składu stacjonującego w Pau 5e Régiment d’hélicoptères de combat (RHC, pułku smigłowców bojowych) francuskiego l’Aviation légère de l’armée de Terre (ALAT, lotnictwa lekkiego wojsk lądowych).

Fragmenty Cougara rozbitego w pobliżu miejscowości Bouilh-Devant / Zdjęcie: Sud Ouest 

W katastrofie zginęli dwaj żołnierze. Dwaj inni zostali ciężko ranni, a pozostali trzej są lekko ranni. W czasie zdarzenia pogoda w okolicy była dobra. Przyczyny katastrofy bada komisja.

To kolejna strata pniesiona przez 5. RHC w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2019 jednostka straciła dwa śmigłowce (Cougar i Tiger) podczas działań przeciwko dżihadystom prowadzonych w dolinie Eranga, w Mali (Zderzenie śmigłowców nad Mali, 2019-11-26).

ALAT mają obecnie na stanie 24 Cougary, które przeszły unowocześnienie. Ostatni z nich dostarczono wojsku 2 kwietnia. Śmigłowce są używane przez 4e Régiment d'Hélicoptères des Forces Spéciales (RHFS, pułk śmigłowców wojsk specjalnych), także stacjonujący w Pau i 5. RHC.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.