Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Plecakowy SIGINT dla WP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 kwietnia 2020

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w celu uzyskania informacji na temat możliwości pozyskania sensorów rozpoznania systemów radiolokacyjnych i innych systemów niekomunikacyjnych dla Wojska Polskiego.

System SIGINT PRD-13(V)3 oferowany przez L3 Linkabit / Zdjęcie: L3 Linkabit 

Wyposażenie rozpoznawcze ma być wykonane w wersji plecakowej lub przenośnej. Sensory mają być zdolne do systemowej pracy zestawu złożonego z kilku sztuk sensorów. Mają zapewniać wykrywanie, śledzenie, pomiar parametrów i analizę sygnałów radiolokacyjnych.

Zgłoszenia do udziału w dialogu technicznym są przyjmowane do 30 kwietnia. Zaś sam dialog będzie prowadzony od maja do czerwca 2020. Terminy mogą ulec zmianie.

Polski przemysł zbrojeniowy nie oferuje tego typu systemów, więc potencjalny zakup będzie dotyczył rozwiązania zagranicznego. Wyzwaniem będzie również implementacja tej klasy systemu w WP, ponieważ do tej pory nie używano sensorów SIGINT (Signal Intelligence – rozpoznanie radioelektroniczne) w konfiguracji plecakowej i przenośnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.