Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne AB-206B1 dla Argentyny

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, 20 kwietnia 2020

Fábrica Argentina de Aviones Brigadier San Martín (FAdeA) dostarczyła w kwietniu 5 śmigłowców AB-206B1 wojsku i służbom państwowym. Wiropłaty te pochodzą z partii 20 AB-206B1, które Argentyna odkupiła od Włoch. Śmigłowce były poprzednio używane przez tamtejszy Korpus Karabinierów.

Para AB-206B1 przekazanych Ejército Argentino / Zdjęcie: FAdeA

Dwa wiropłaty, noszące znaki taktyczne AE-312 i AE-314, zostały przekazane 9 kwietnia Ejército Argentino (wojskom lądowym). Według FAdeA śmigłowce zostały wyposażone w zmodernizowaną awionikę (wyświetlacz Garmin i radiostacja Harrisa) i przeszły przeglądy strukturalne, połączone z naniesieniem nowego malowania. Następnie przeprowadzono ich próby funkcjonalne i odbiorcze. Wcześniej wojsko odebrało inny wiropłat tego typu, noszący zn. takt. AE-310.

18 kwietnia dostarczono trzy kolejne AB-206B1. Jeden z nich, AE-325, odebrała Prefectura Naval Argentina (PNA, straż wybrzeża), a dwa pozostałe, AE-326 i AE-327 – Gendarmería Nacional (żandarmeria). Żaden z nich nie otrzymał nowej awioniki i wyposażenia.

Ogółem do służby w Argentynie wejdzie 15 AB-206B1. 10 odbiorą Ejército Argentino. Niektóre z nich trafią do szkoły lotnictwa, a część zostanie uzbrojona w km M134 i wejdzie w skład Escuadrón de Aviación de Apoyo y Ataque 602 (eskadry lotnictwa szturmowego i wsparcia) oraz jednostek na terenie kraju. 3 kolejne odbierze Gendarmería, a pozostałe 2 – PNA (Argentyna kupuje śmigłowce, 2013-06-11).

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.