Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowości brazylijskiego Imbela

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Wojska lądowe, 21 kwietnia 2020

Brazylijska spółka Imbel ujawniła informację o trwających przygotowaniach do ostatnich testów dwóch nowych karabinków. Po ich zakończeniu mają trafić do sprzedaży. Przewiduje się, że głównym klientem będą brazylijskie służby mundurowe.

Imbel IA2 znajduje się na ostatnim etapie procesu walidacji przez armijne centrum prób CAEx / Zdjęcie: Imbel 

Najnowszy 7,62-mm Imbel IA2 będzie oferowany w dwóch wersjach. Pierwsza, przystosowana do prowadzenia ognia seriami, zaprojektowana została z myślą o Siłach Zbrojnych Brazylii. Druga wersja, samopowtarzalna, ma krótszą lufą i jest przeznaczona dla policji i sił bezpieczeństwa.

W porównaniu do starszych karabinków Imbela najnowszy IA2 ma liczne usprawnieni – m.in. zastosowano nową kolbę z polimeru o wysokiej odporności z uproszczonym systemem blokady. Nowe jest również polimerowe łoże, deflektor i warstwa izolująca, której zadaniem jest chronienie łoża przed nagrzewaniem podczas prowadzenia intensywnego ognia. Modyfikacje obejmują również przystosowanie broni do zamontowania różnego rodzaju akcesoriów, chwytów, urządzeń optycznych i optoelektronicznych.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.