Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielkie zakupy Luftwaffe

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2020

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rząd w Berlinie postanowił zakupić nowe samoloty wielozadaniowe dla Luftwaffe (wojsk lotniczych). Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer poinformowała o tym parlament.

Luftwaffe zamierza pozyskać m.in. nowo wyprodukowane Eurofightery / Zdjęcie: Bartosz Głowacki  

Następcami samolotów Tornado będzie 30 Boeingów F/A-18F Super Hornet Block III przystosowanych do przenoszenia bomb nuklearnych. Oprócz nich Luftwaffe pozyska także 15 samolotów walki elektronicznej Boeing EA-18G Growler (Niemcy jednak kupią F/A-18E/F i EA-18G?, 2020-03-26).

Dodatkowo nasi zachodni sąsiedzi nabędą w ramach projektu Quadriga, 38 Eurofighterów z 4. transzy produkcyjnej, które zastąpią  samoloty tego typu pochodzące z 1. transzy (ich modernizację uznano za nieopłacalną). Rząd poczyni także przygotowania do zamówienia 40 Eurofighterów z 5. transzy (plus 15 jako opcję), przystosowanych do prowadzenia walki elektronicznej.

Według Flug Revue zakup 38 Eurofighterów z 4. transzy może zostać zatwierdzony jeszcze w tym roku. Dalsze zakupy prawdopodobnie zostaną uwzględnione w agendzie parlamentarnej po 2022/2023.

Dzięki decyzji o zakupie Super Hornetów i Growlerów Luftwaffe pozyska zdolności nuklearne i WE tak szybko, jak to możliwe. Natomiast pozyskanie nowych Eurofighterów zapewni utrzymanie zdolności krajowego przemysłu lotniczego i obronnego (Niemieckie Tornada powróciły z Al-Asrak, 2020-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.