Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wielkie zakupy Luftwaffe

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2020

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rząd w Berlinie postanowił zakupić nowe samoloty wielozadaniowe dla Luftwaffe (wojsk lotniczych). Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer poinformowała o tym parlament.

Luftwaffe zamierza pozyskać m.in. nowo wyprodukowane Eurofightery / Zdjęcie: Bartosz Głowacki  

Następcami samolotów Tornado będzie 30 Boeingów F/A-18F Super Hornet Block III przystosowanych do przenoszenia bomb nuklearnych. Oprócz nich Luftwaffe pozyska także 15 samolotów walki elektronicznej Boeing EA-18G Growler (Niemcy jednak kupią F/A-18E/F i EA-18G?, 2020-03-26).

Dodatkowo nasi zachodni sąsiedzi nabędą w ramach projektu Quadriga, 38 Eurofighterów z 4. transzy produkcyjnej, które zastąpią  samoloty tego typu pochodzące z 1. transzy (ich modernizację uznano za nieopłacalną). Rząd poczyni także przygotowania do zamówienia 40 Eurofighterów z 5. transzy (plus 15 jako opcję), przystosowanych do prowadzenia walki elektronicznej.

Według Flug Revue zakup 38 Eurofighterów z 4. transzy może zostać zatwierdzony jeszcze w tym roku. Dalsze zakupy prawdopodobnie zostaną uwzględnione w agendzie parlamentarnej po 2022/2023.

Dzięki decyzji o zakupie Super Hornetów i Growlerów Luftwaffe pozyska zdolności nuklearne i WE tak szybko, jak to możliwe. Natomiast pozyskanie nowych Eurofighterów zapewni utrzymanie zdolności krajowego przemysłu lotniczego i obronnego (Niemieckie Tornada powróciły z Al-Asrak, 2020-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.