Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Swiss walczą z SARS-CoV-2

Lotnictwo cywilne, 30 kwietnia 2020

Swiss International Air Lines wykonały 7 czarterowych lotów cargo z Szanghaju do Szwajcarii, przewożąc sprzęt i materiały medyczne do badań przeznaczone dla Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wszystkich lotów przewieziono łącznie ponad 20 mln maseczek ochronnych i 300 tys. kombinezonów ochronnych. Do transportu wykorzystywane były samoloty Airbus A340 i Boeing 777, a w celu maksymalnego wykorzystania ich pojemności, ładunek był przewożony nie tylko w lukach bagażowych, ale także w kabinie pasażerskiej. Rejsy odbywały się przy wsparciu specjalizującego się w przewozach towarowych oddziału Swiss WorldCargo.

W okresie od 8 do 26 kwietnia br. Swiss International Air Lines podczas 7 czarterowych lotów cargo wykonanych samolotami Airbus A340 i Boeing 777 przetransportowały z Chin do Szwajcarii łącznie ponad 20 mln maseczek ochronnych i 300 tys. kombinezonów ochronnych / Zdjęcie: Swiss International Air Lines

Podczas lotów towarowych realizowanych na rzecz Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża sprowadziliśmy pilnie potrzebne środki medyczne do Szwajcarii. Cieszymy się, że możemy wspierać Szwajcarię i mieszkańców w tych czasach – skomentował akcję dyrektor finansowy linii Swiss i członek zarządu odpowiedzialny za dział cargo Markus Binkert.

29 kwietnia przewoźnik poinformował, że Szwajcarska Rada Federalna podjęła decyzję o udzieleniu gwarancji finansowych, pozwalając na zapewnie płynności finansowej linii Swiss i Edelweiss w obliczu kryzysu w branży lotniczej wywołanego pandemią koronawirusa. W oświadczeniu przewoźnik poinformował, że dzięki pożyczce bankowej w wysokości 1,5 miliarda CHF w 85% gwarantowanej przez szwajcarski rząd i udzielonej pod ścisłymi warunkami, przy wsparciu ze strony Lufthansy, spółki dominującej w grupie do której należą obie szwajcarskie linie, a także dzięki drastycznym środkom oszczędnościowym już wdrożonym przez Swiss i Edelweiss, powinna zostać utrzymana płynność finansowa obydwu linii. Teraz wsparcie finansowe wynegocjowane w krótkim czasie z rządem Szwajcarii i konsorcjum bankowym ma zostać przedstawione Zgromadzeniu Federalnemu do zatwierdzenia. Udzielona pożyczka ma pozwolić na stopniowe przywracanie ważnych połączeń pasażerskich i cargo między Szwajcarią a resztą świata.

Jednocześnie linie Swiss poinformowały, że ze względu na utrzymujące się ograniczenia w podróżach lotniczych, wydłużą obowiązywanie swojego zminimalizowanego rozkładu lotów co najmniej do 31 maja br. Przewoźnik zapowiedział, że będzie nadal obsługiwał europejskie trasy z Zurychu do Londynu-Heathrow, Amsterdamu, Berlina, Lizbony, Sztokholmu, Porto i Aten, a także będzie wykonywał loty długodystansowe do Nowego Jorku/Newark. Swiss będą też nadal obsługiwać loty z Genewy do Londynu-Heathrow, Aten, Lizbony i Porto. Przewoźnik będzie oferował łącznie 28 lotów tygodniowo, czyli zaledwie około 3% pierwotnie planowanej liczby.

W celu walki z pandemią SARS-CoV-2 Swiss ogłosiły, że od 4 maja podczas wszystkich obsługiwanych przez nie lotów pasażerowie będą musieli na pokładach samolotów nosić własne maseczki zasłaniające nos i usta. Przewoźnik zalecił także stosowanie takich osłon na lotniskach przed lotem lub po jego zakończeniu, w sytuacjach, gdy nie będzie możliwe zapewnienie wystarczającego dystansu pomiędzy pasażerami lub pasażerami a personelem.

Decyzję tę przewoźnik umotywował oficjalnymi stanowiskami przyjętymi w wielu krajach europejskich, w których osłony na nos i usta są obecnie obowiązkowe w miejscach publicznych. Wprowadzony przez Swiss wymóg noszenia osłon ma obowiązywać co najmniej do 31 sierpnia br.

Jednocześnie przewoźnik poinformował, że obecnie stosowana zasada, zgodnie z którą co drugie miejsce w klasie ekonomicznej jest wolne, nie będzie już obowiązywać, ponieważ wystarczającą ochronę zapewniać mają osłony na usta i nos. Według szwajcarskiego przewoźnika prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem podczas podróży samolotem pozostaje niskie i od czasu wybuchu pandemii nie zanotowano żadnych znanych przypadków zakażenia na pokładach samolotów Swiss. W swoim oświadczeniu linie podkreśliły, że wszystkie ich samoloty są wyposażone w wysokowydajne filtry powietrza, gwarantujące jakość powietrza na tym samym poziomie co na sali operacyjnej i zapewniające pionową cyrkulację powietrza w kabinie zamiast dyfuzji (Swiss zmienią lotnisko w Berlinie, 2020-03-05).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.