Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Emirates SkyCargo wznawiają regularne loty

Lotnictwo cywilne, 05 maja 2020

Od pierwszego tygodnia maja br. Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, rozpoczynają regularne, cotygodniowe loty do 67 kierunków na 6 kontynentach, w tym do 11 miast na Bliskim Wschodzie, 7 w Afryce, 22 w Azji, 6 w Australii, 15 w Europie i 6 miejscowości w obu Amerykach. 58 kierunków obsługiwanych jest przez pasażerskie Boeingi 777-300ER, o pojemności ok. 40 t. Loty do 24 miast realizowane są przez towarowe Boeingi 777F, które mogą przewieźć 100 t ładunku.

Od stycznia br. Emirates SkyCargo przewiozły ponad 375 tys. t ładunku / Zdjęcie: Emirates SkyCargo 

W kwietniu Emirates SkyCargo wykonały łącznie ponad 2500 lotów towarowych. Działając jako globalny transporter niezbędnych materiałów eksploatacyjnych, w tym sprzętu ochronnego i medycznego, farmaceutyków i żywności, przewoźnik wykonał ponad 1650 lotów Boeingami 777-300ER i ponad 850 Boeingami 777F realizując loty do ponad 80 miejsc w ramach regularnych i specjalnych usług czarterowych. Od stycznia br. Emirates SkyCargo przewiozły ponad 375 tys. t ładunku.

W ciągu ostatnich 6-8 tygodni musieliśmy pracować innowacyjnie i przez całą dobę, aby przetransportować ładunki do miejsc, w których były one najbardziej potrzebne. Pod koniec marca zaczynaliśmy od zaledwie kilkunastu miast obsługiwanych przez nasze Boeingi 777-300ER, jednak w ciągu miesiąca zwiększyliśmy działalność – w naszej siatce mamy obecnie ponad 65 kierunków i około 85 codziennych lotów cargo. Nasza działalność przewozowa stale rośnie. Wraz ze zwiększającym się popytem, każdego dnia pracujemy nad rozszerzeniem liczby realizowanych połączeń. Nasze operacje wspierają nie tylko niezbędne działania pomocowe, ale w zachwianej gospodarce światowej pomagają również utrzymać biznes i handel. Za zgodą lokalnych rządów, jesteśmy także gotowi zaoferować nasze loty towarowe w celach repatriacyjnych – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates Cargo (Emirates zwiększają środki bezpieczeństwa , 2020-04-22).

W kwietniu Emirates SkyCargo odnotowały zauważalny wzrost zapotrzebowania na loty czarterowe – w ciągu zaledwie 4 tygodni przewoźnik zrealizował aż 170 takich połączeń. Transportowano nimi przede wszystkim materiały pomocowe. W ramach lotów rozkładowych i czarterowych przewieziono w kwietniu łącznie około 10 tys. t materiałów ochrony osobistej, sprzętu medycznego, urządzeń i leków. Oprócz zaopatrzenia medycznego Emirates SkyCargo od stycznia do kwietnia 2020 przetransportowały także ponad 85 tys. t żywności (Kobieca załoga Boeinga 777F, 2020-03-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.