Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Loyal Wingman ujawniony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 05 maja 2020

Wczoraj, 5 maja, w Sydney, przedstawiciele Boeing Australia zaprezentowali pierwszy bojowy bezzałogowy statek latający Loyal Wingman. Producent planuje zbudować trzy prototypy. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się próby naziemne bbsl, a następnie próby kołowania i pierwsze loty.

Oblot pierwszego Loyal Wingmana ma nastąpić jeszcze w bieżącym roku / Zdjęcie: Boeing

Kolejnym etapem będą próby w locie razem z załogowymi samolotami bojowymi Royal Australian Air Force (RAAF królewskich wojsk lotniczych Australii). Zostaną one przeprowadzone na nieujawnionych australijskich poligonach.

Według Boeinga w produkcji bbsl wykorzystano najnowocześniejsze techniki produkcji samolotów komercyjnych (m.in. kompozytowe skrzydło wykonane z dwóch integralnych połówek – górnej i dolnej) i cyfrową makietę, umożliwiającą modelowanie struktury, instalacji pokładowych, misji i wymagań związanych z obsługą bieżącą i techniczną (Kadłub Loyal Wingmana gotowy, 2020-04-10).

Bezzałogowiec, którego długość całkowita to 11,7 m, ma przenosić różnorodne wyposażenie (obserwacyjne, rozpoznawcze i walki elektronicznej) w modułowym stożku nosowym, mającym długość 2,6 m i objętość ok. 1,5 m3, który będzie wymieniany w zależności od wykonywanego zadania. Zasięg bbsl szacowany jest na 3700 km.

Loyal Wingman ma być używany do autonomicznych misji bojowych, a także do współdziałania z samolotami załogowymi, takimi jak wielozadaniowe F/A-18E/F i F-35A, walki elektronicznej EA-18G, kierowania i wczesnego ostrzegania E-7 Wedgetail i patrolowymi/ZOP P-8 Poseidon. Jego działania będą kierowane za pomocą sztucznej inteligencji. Amerykanie rozważają także zastosowanie Loyal Wingmana razem z F-15.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.