Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EMB-120 rozbił się w Somalii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 05 maja 2020

Wczoraj ze stolicy Somalii – Mogadiszu wystartował samolot EMB-120 linii African Express z materiałami medycznymi niezbędnymi do walki z epidemią koronawirusa nowego typu. Został wyczarterowany przez organizację pozarządową. Na jego pokładzie znajdowało się 6 osób – pilot, drugi pilot, mechanik pokładowy, pilot stażysta i dwóch pracowników przewoźnika. Samolot miał lecieć do Bardale z międzylądowaniem w Baidoa.

Z rozbitego wraku nie spaliła się jedynie część ogonowa samolotu / Zdjęcie: Twitter – HarunMaruf

Ok. 15:45 czasu lokalnego, podczas podejścia do lądowania w Baidoa samolot rozbił się. Według świadków cytowanych przez ministra obrony, został trafiony pociskiem z granatnika. Do wydarzenia miało dojść podczas drugiej próby lądowania. Pierwsza nie udała się, bo na pasie startowym pojawiły się zwierzęta.

Po zderzeniu z ziemią samolot zapalił się. W jego szczątkach zginęli wszyscy, którzy nim lecieli. Ciała jednej z ofiar nie udało się odnaleźć w pierwszych godzinach po katastrofie.

Szczątki rozbitego samolotu zostały rozrzucone na dużym obszarze, co mogłoby potwierdzać wersję o jego zestrzeleniu / Zdjęcie: Twitter – HarunMaruf

Przyczyny katastrofy są badane. Za najbardziej prawdopodobną uznawane jest zestrzelenie. W rejonie Baidoa operują bowiem muzułmańscy rebelianci z ugrupowania al Shabaab związanego z al Kaidą.

Rozbity samolot to dwusilnikowy odrzutowy dolnopłat Embraer EMB-120RT Brasilia, zn. rej. 5Y-AXO, nr ser. 120259, wyprodukowany w 1992. Należał do African Express Airways, największych prywatnych linii lotniczych we wschodniej Afryce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.