Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelskie zasobniki dla M-346FA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 maja 2020

Izraelski koncern Rafael Advanced Defense Systems dostarczy zasobniki Litening-5 i RecceLite do wyposażenia lekkiego samolotu uderzeniowego Leonardo M-346FA.

M-346FA zostanie przystosowany do przenoszenia zasobnika celowniczego Litening 5 i zasobnika rozpoznawczego RecceLite / Zdjęcie: Leonardo

Zasobnik celowniczy Litening 5 wyposażony jest w urządzenia obrazowanie przedniej półsfery w podczerwieni (FLIR + SWIR) i kolorową kamerę HD, umożliwiające przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Litening 5 umożliwia użycie inteligentnego uzbrojenia powietrze-powierzchnia kierowanego laserowo, GPS i optoelektronicznie / w podczerwieni.

Jak podają producenci, dzięki zasobnikowi Litening 5 M-346FA będzie mógł wykonywać zadania zwalczania nieprzyjacielskiej obrony powietrznej spoza zasięgu jej działania. Zasobnik Litening 5 jest używany przez wojska lotnicze 27 krajów i przystosowany do przenoszenia przez ponad 25 typów statków powietrznych. Zasobniki rodziny Litening  wylatały już ponad 2 mln h, z czego ponad 2/3 w ramach operacji szybkiego reagowania (Czeskie Gripeny już z Liteningami 4i, 2019-02-12, Prezentacja F-5ST, 2018-06-08, Indie kupiły Liteningi 4I, 2016-06-30, Integracja Liteninga z Reaperem , 2016-04-15, Litening 5 dla Eurofightera , 2015-09-21).

/ Zdjęcia: Rafael

Natomiast zasobnik rozpoznawczy RecceLite umożliwia przeprowadzenie poszukiwania celu, z użyciem zaawansowanej sztucznej inteligencji i automatyczne rozpoznawanie celu z użyciem naziemnej stacji analitycznej. RecceLite został dostarczony 13 użytkownikom na całym świecie i zintegrowany z różnymi samolotami bojowymi (F-16, F/A-18, Jaguar, AMX, Tornado, Typhoon i Gripen) oraz bezzałogowcami (Heron TP, Reaper, Niemieckie Tornada powróciły z Al-Asrak, 2020-04-01, 2000 h nalotu F-2000A z TFA-K, 2020-03-12, Uzbrojenie brazylijskich Gripenów, 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.