Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze 200 Igieł-S w Wenezueli

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lipca 2009

AMBV (Boliwariańskie Lotnictwo Wojskowe Wenezueli) stało się pierwszym użytkownikiem dostarczonych z Rosji 200 zestawów pocisków przeciwlotniczych Igła-S. Broń zostanie wykorzystana do osłony baz lotniczych.

Szwedzki zestaw przeciwlotniczy Bofors RBS-70 w rękach żołnierzy wenezuelskich wojsk lotniczych, podczas parady w Caracas 19 kwietnia 2009 / Zdjęcie: Santiago Rivas

Jest to dopiero początek dostaw Igieł dla Wenezueli. W sumie w transzach po 200 Caracas otrzymać ma od KB Maszinostrojenia do 800 pocisków. Na początek w Igły-S wyposażone mają być wszystkie oddziału ochrony lotnisk wojskowych. Potem specjalnie zorganizowane oddziały strzelców przeciwlotniczych osłonić mają inne ważne obiekty wojskowe Wenezueli. Prasa w Caracas, chwaląc się nowym nabytkiem prezydenta Chaveza, podaje na użytek publiczny oficjalne parametry pocisków: zasięg - 6 km, prędkość pościgu - Ma2,4, masa gotowego do akcji zestawu obsługiwanego przez pojedynczego żołnierza - 20 kg.

Pierwsze egzemplarze rosyjskich Igieł-S pokazano publicznie po raz pierwszy 19 kwietnia 2009, podczas defilady z okazji Święta Niepodległości Wenezueli.

Chavez nie uzależnia się całkowicie od dostaw pocisków przeciwlotniczych od jednego klasycznego już dla niego sprzedawcy - Rosji. Caracas dokupiło ostatnio bliżej nie określoną małą partię szwedzkich zestawów Bofors RBS-70, które już dawniej tworzyły podstawę obrony przeciwlotniczej małego zasięgu.

Na podstawie informacji Juana Carlosa Cicalesiego i Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.