Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dialog na Perkoza

Lotnictwo wojskowe, 07 maja 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego, którego celem jest pozyskanie 32 wielozadaniowych śmigłowców wsparcia (kryptonim Perkoz). Mają one zastąpić w służbie śmigłowce Mi-2.

IU MON chce pozyskać 32 nowe śmigłowce wielozadaniowe, które zastąpią wysłużone Mi-2 / Zdjęcie: Bartosz Glowacki

Wiropłaty mają być zdolne do transportu 5 żołnierzy z kompletnym wyposażeniem bojowym lub 1000 kg ładunku. Do ich zadań należeć ma także wsparcie bojowe z możliwością przeprowadzenia zaawansowanego szkolenia lotniczego, dowodzeni oraz rozpoznanie i walka elektroniczna.

Dialog techniczny ma obejmować: ocenę możliwości spełnienia przez zgłoszony śmigłowiec wstępnie określonych wymagań, oszacowanie kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania, oszacowanie potrzeb czasowych pozyskania wiropłatów, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw i szkolenia, określenie zasad odbioru i nadzoru jakości oraz możliwość ewentualnego utrzymania lub utworzenia potencjału obsługowo-remontowego i produkcyjnego w przypadku określenia zadania jako Podstawowego Interesu Bezpieczeństwa Państwa.

Planowany termin przeprowadzenia dialogu technicznego to lipiec-grudzień 2020. Szczegółowe wymogi specjalistyczne, jakie powinny spełniać śmigłowce Perkoz, zostaną przekazane w postaci zapytania o informację oferentom, którzy wezmą udział w dialogu technicznym. Termin może ulec wydłużeniu, gdy cele dialogu nie zostaną osiągnięte.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.